Před několika dny byla naší firmou zahájena stavba unikátních kachlových kamen. Jedná se o stavbu klasických kachlových kamen s vestavěnou troubou, sporákem a ležením s použitím nejmodernějších technologií. Díky absorpci tepla, kterou zajišťují speciální vestavěné absorbéry, bude teplo z kamen možné využívat pro vytápění celého domu a ohřev teplé užitkové vody. Touto kombinací lze dosáhnout dokonalého spojení již léta zažité klasiky a těch nejmodernějších technologií z hlediska hospodaření s energiemi. Regulačně se o celá kamna bude starat automatická regulace, tak aby celé zařízení bylo uživatelsky velmi jednoduché a přívětivé. Abychom dobře prověřili, zdali některé prvky budou opravdu funkční, musí být naši kamnáři velmi obětaví 😊. V tomto případě si náš kamnář Martin neváhal lehnout na zem, aby zjistil, zdali jím navržená velikost ležení bude dostačující 😊.

Kachlová kamna budou sloužit jako součást Energetické základny Mistr TOPIČ, kde budou spolupracovat s krbovými kamny umístěnými o patro výše a dále v kombinaci s elektrickým kotlem, který je součástí akumulační nádoby.

Na celkový výsledek se velmi těšíme a o dalším vývoji stavby vás budeme průběžně informovat v dalších dílech „našeho seriálu“😊.

Pin It on Pinterest