Vytápění

Tepelná čerpadla – ACOND

Acond pro r

Revoluční tepelné čerpadlo

R

Český výrobce ACOND - zajistíme instalaci i servis.

R

Neskutečná tichost nového čerpadla ACOND PRO.

R

Vyšší úspory díky účinnosti Vás příjemně překvapí.

R

Dlouhá životnost a spolehlivost díky kvalitní výrobě.

R

Nejdelší záruka bez příplatků a administrativních přakážek.

R

100% servis je pro nás samozřejmostí.

R

Příznivou cenu získáte koupí přímo u výrobce.

R

Instalujeme nejvíce TČ.

R

Nenechte se napálit.

  • Při venkovní teplotě -22°C vyrábí vodu 65°C pouze kompresorem, bez bivalence. Při -15°C snadno 70°C.
  • Kombinací nejkvalitnějších dílů, vývoje a pokrokových tlumících materiálů je ACOND PRO neslýchaně tiché, dokonce nejtišší.
  • Použitím nejmodernějšího scroll kompresoru a ekologického chladiva R290 s vynikajícím provozním rozsahem nabízí ACOND PRO nejdelší životnost a záruky.
Technické údaje ACOND PRO N ACOND PRO R
Topný výkon kW min – max 1,5 – 9 3 – 18
COP (účinnost) 7 / 35 °C 4,9 5,22
COP (účinnost) 2 / 35°C 4,31 4,5
COP (účinnost) – 7 / 52 °C 2,38 2,5
SCOP (sezónní účinnost) 4,74 5,1
Akustický výkon při A7/W55 [dB(A)] 48,4 49,3
Akustický tlak v 6 m dB(A) volný p. 25,1 25,8
Max. teplota výstupní vody kompresorem 70°C 70°C
  • další data na požádání

Strojírenský zkušební ústav, s.p., protokoly o zkoušce č. 39-15083/T a č. 39-15083/H, Stavebně technické osvědčení STO-202-B-01701-20, Osvědčení o zkoušce O-B-01845-20, O-B-01846-20, O-B-01847-20, O-B-01848-20, O-B-01849-20, O-B-01850-20 a O-B-01851-2.

Technická specifikace

tepelné čerpadlo ACOND / Mistr Topič / Sukorady

Revoluční tepelné čerpadlo Acond pro r

Český výrobce ACOND - zajišťujeme instalaci i servis.

Český výrobce Vám tepelné čerpadlo odborně nainstaluje a postará se o něj i za dvacet let. Všechna tepelná čerpadla ACOND jsou připojena dispečink výrobce. Pokud by se něco stalo, víme o tom dříve než Vy a o servis se postaráme. Vyrobíme, správně nainstalujeme a vždy se postaráme.

Video: https://youtu.be/9QF7JRoW4mY

Neskutečná tichost nového čerpadla ACOND PRO.
Aby se na Vás nezlobili sousedi ani stavební úřad, vyrobili jsme asi nejtišší tepelné čerpadlo vůbec. Silně doporučujeme porovnávat akustický výkon, to je hodnota měřená ve zkušebně. Nižší hodnoty – akustický tlak už je jen přepočet a předpoklad, více či méně důvěryhodný. Hluk roste logaritmicky. Když mám jedno tepelné čerpadlo s akustickým výkonem 48 dB a přidám druhé stejné, obě dohromady budou mít 51 dB. A pokud má nějaké čerpadlo akustický výkon 54 dB je stejně hlučné jako čtyři tichá tepelná čerpadla dohromady, ten rozdíl je obrovský. Každý jeden dB je důležitý. Nové tepelné čerpadlo ACOND PRO je neslýchaně tiché, budete na něj hrdí. Porovnejte nás s ostatními nebo požádejte o zaslání zpracovaného porovnání.

Video: https://youtu.be/XDTYJkndkqk

Vyšší úspory díky účinnosti Vás příjemně překvapí.
Špičková účinnost našich tepelných čerpadel znamená, že s námi uspoříte více. Proč byste měli ušetřit méně, než můžete s ACOND PRO? Porovnejte nás s ostatními nebo nás požádejte o zaslání zpracovaného porovnání.

Video: https://youtu.be/4Ekh9BHbVNM

Dlouhá životnost a spolehlivost díky kvalitní výrobě.

Pro dlouhou životnost a spolehlivost je tepelné čerpadlo ACOND vyrobeno z nerezu, použili jsme nejkvalitnější součástky, chladivo R290 s nejlepším pracovním rozsahem, kompresor Scroll, nikoliv rotační atd. Žádné kompromisy, špičková spolehlivost a dlouhá životnost. Vyměníte na Vašem domě všechno možné, ale tepelné čerpadlo ACOND u Vás bude stále poctivě sloužit.

Video: https://youtu.be/uQCz65LEZ0Y

Nejdelší záruka bez příplatků a administrativních překážek.
Nabízíme nejdelší záruku 5 a 10 let na díly i na práci bez obvyklých triků jako je záruka jen na materiál bez práce a cestovného, bez podmínky placených ročních prohlídek apod. U nás opravdová záruka 5 a 10 let, určitě ne pouze materiálová. Jen u nás si můžete přiobjednat záruku 10 a 12 let, opět nejen na materiál. Za kvalitou ACOND PRO si stojíme.

Video: https://youtu.be/bpkcGCojyrg

100 % servis je pro nás samozřejmostí.

Péči o tepelné čerpadlo zajišťuje přímo český výrobce. Tepelné čerpadlo je připojené na dispečink u českého výrobce, pokud by se něco stalo, zjistíme to a postaráme se o nápravu. Vy máte klid a jistotu.

Video: https://youtu.be/KQ4ELDDZGI8

Příznivou cenu získáte koupí přímo u výrobce.

Vynecháte několik zbytečných mezičlánků. Místo marží překupníkům platíte za nejkvalitnější součástky a perfektní péči přímo výrobci. Dostáváte mnohem lepší tepelné čerpadlo za přístupnou cenu.

Video: https://youtu.be/i7P4rsB-P9c

Nenechte se napálit!

V naší ceně instalace je zahrnuto i topenářské napojení na topný systém a na rozvod teplé vody. V konkurenčních nabídkách to často není, položka montáž v nabídce kompletní napojení neobsahuje a zákazník nakonec zaplatí o desítky tisíc více. Záruka u nás není jen na materiál a není podmíněna placenými ročními prohlídkami. Záruka u nás je kompletní, na materiál, na cestu i na práci. Kompletní záruka, nikoliv jen materiálová. Nenechte se napálit jen částečnou montáží v nabídce nebo zárukou jen na materiál.

Instalujeme nejvíce TČ.
Instalujeme nejvíce tepelných čerpadel v České Republice. Každý den vyrážíme k dalším a dalším spokojeným zákazníkům.

Video: https://youtu.be/gpbxr1JA_iQ

DŮLEŽITÉ DOTAZY

Jaká je záruka?
Standardní záruka na tepelné čerpadlo ACOND je 5 let, na kompresor pak 10 let. U Acondu samozřejmě na díly, na práci i na cestovné. Pokud Vám někdo nabídne záruku jen materiálovou, kolik zaplatíte za cestu za práci apod.? Taková záruka podle nás není záruka. U tepelných čerpadel ACOND je záruka na díly i na práci a cestovné.
Jak dlouho trvá montáž?
Naši zaměstnanci instalují jedno tepelné čerpadlo za druhým, dělají to rychle a kvalitně, hotovo u Vás bude již za jeden až dva dny.
Musím nejdříve zateplit?
Pokud si vyberete kvalitní tepelné čerpadlo s vysokou maximální teplotou topné vody kompresorem, tak v naprosté většině ne. Rádi Vás nezávazně a bezplatně navštívíme a posoudíme na místě.
Kde čerpadla vyrábíme?

Jsme hrdí na to, že tepelná čerpadla ACOND vyrábíme v našem závodě v jižních Čechách v Milevsku. Od vývoje a testování až po kompletaci a testování každého kusu. Přijeďte se na výrobu Vašeho TČ podívat, domluvte si návštěvu na info@mistr-topi.cz

POKRAČOVÁNÍ ZDE

Umí tepelná čerpadla chladit?
Ano, tepelná čerpadla ACOND PRO chladit umí.
Vytopí tepelné čerpadlo můj dům?
Je důležité dát pozor při výběru, ne všechna tepelná čerpadla pracují efektivně při nízkých venkovních teplotách, když je zapotřebí vyšší teplota topné vody, když je opravdu potřeba topit. Při výběru porovnejte parametr Maximální výstupní teplota vody kompresorem. Vysoká maximální výstupní teplota kompresorem znamená, že i v mrazech budete vytápět a ohřívat teplou vodu úsporně, nikoliv elektrickou bivalencí. Každý rok ušetříte více. Kompresor typu Scroll je v těchto podmínkách účinnější než rotační a chladivo R290 má lepší pracovní rozsah. To znamená vyšší úspory a delší životnost tepelného čerpadla.
Jaká je hlučnost tepelného čerpadla?
Pokud je akustický výkon tepelného čerpadla ACOND 49 dB(A) a akustický výkon jiného 52 dB(A), znamená to, že jedno jiné tepelné čerpadlo je stejně hlučné, jako naše dvě vedle sebe. Naše tepelné čerpadlo budete při rozdílu 3 dB(A) vnímat jako polovičně hlučné. Pokud má jiné tepelné čerpadlo akustický výkon 58 dB(A), a není takových málo, bude jiné čerpadlo hlučné jako osm našich tepelných čerpadel ACOND, zjednodušeně je v takových případech naše tepelné čerpadlo ACOND 8 x tišší. Několik dB znamená obrovský rozdíl.
Jaká je životnost tepelného čerpadla?
Záleží hodně na použitých dílech a materiálech. Nerezová venkovní jednotka vydrží déle než lakovaný plech, scroll kompresor má delší životnost než rotační kompresor atd. Chladivo R290 má širší pracovní rozsah a ani při nízkých venkovních teplotách se nezasahujeme k provozním limitům. Tepelné čerpadlo má delší životnost. Kompresor scroll je mnohem dražší než kompresor rotační.
Je lepší čerpadlo země-voda nebo vzduch-voda?
Nejvýhodnější typ tepelného čerpadla pro dané podmínky (venkovní teplotu, teplotu solanky a typ topného systému) je dán fyzikálními zákony. Lze říci, že pro každý okamžik je výhodnější ten typ tepelného čerpadla, kde je menší rozdíl mezi teplotou odkud se teplo čerpá a teplotou do které se teplo čerpá. Pro provozovatele je tedy velmi důležité zajistit, aby teplo čerpal z prostředí, kde je v daný okamžik nejvyšší teplota do topné vody s teplotou co možná nejnižší. Nejnižší možná teplota topné vody: Nejnižší možná teplota topné vody není závislá na typu tepelného čerpadla, ale na dokonalosti regulace a na topné soustavě. Běžná ekvitermní regulace určuje požadovanou teplotu topné vody podle okamžité venkovní teploty bez ohledu na skutečnou potřebu. Je však velký rozdíl jestli venku svítí slunce a je bezvětří nebo fouká silný vítr a sněží nebo prší. Ekvitermní regulací je nutno nastavit takovou teplotu topné vody, aby i při nejhorších podmínkách zajistila požadovanou teplotu ve vytápěném objektu, čili v drtivé většině případů zbytečně vysokou. Velká část montážních firem nastavuje dokonce vyšší teplotu než nejnižší možná, aby se nemusela k tepelnému čerpadlu vracet a nastavení regulace upravovat. Tím se značně zhoršuje účinnost (topný faktor) tepelného čerpadla. Tepelná čerpadla ACOND jsou standardně vybavena patentovanou a na několika mezinárodních výstavách oceněnou regulacíAcondTherm. Ta odstraňuje tuto nevýhodu ekvitermních regulací tím, že vypočítává nejnižší možnou teplotu topné vody porvnáváním spotřeby tepla, požadované teploty a skutečné teploty vzduchu ve vytápěném objektu. Tepelné čerpadlo se totiž chová stejně jako každé jiné čerpadlo. Pokud např. jedno vodní čerpadlo čerpá vodu do výšky 30 m a druhé do 40 m, nikoho nepřekvapí, že druhé má spotřebu o 1/3 vyšší. Stejné je to i u tepelných čerpadel. Čerpat teplo z 0°C (průměrná teplota ze zemního kolektoru) na teplotu 40°C (teplota topné vody) tak znamená vyšší spotřebu elektřiny o ca 33% než na teplotu vody 30°C. I zbytečné zvýšení teploty vody o pouhých 5°C znamená zbytečné zvýšení spotřeby elektřiny o ca 16,6%. To jsou úspory dosahované regulací AcondTherm. Nejvyšší možná teplota prostředí odkud se teplo čerpá Průměrná teplota výstupu ze zemního kolektoru je kolem 0°C. Při tom teplota okolního vzduchu je často vysoko nad nulou. Jak bylo výše uvedeno, účinnost (topný faktor) tepelného čerpadla je velmi závislá i na teplotě odkud se teplo čerpá. Každé její zvýšení se projeví na velkém snížení spotřeby elektřiny. Proto v období s nízkými venkovními teplotami je výhodnější tepelné čerpadlo země-voda, v jarním a letním období je výhodnější vzduch-voda. V současné době, kdy zateplováním staveb klesá spotřeba tepla na vytápění a spotřeba tepla na teplou vodu zůstává stejná, zvyšuje se důležitost ekonomického ohřevu teplé vody a i vytápění v období s nadnulovými teplotami venkovního vzduchu. Je tedy výhodnější čerpat teplo z okolního vzduchu, kdy jeho teplota je vyšší než teplota solanky ze zemního kolektoru nebo z vrtu. Každý využitý stupeň rozdílu mezi teplotou solanky a teplotou vzduchu znamená podstatné zvýšení účinnosti tepelného čerpadla a tím podstatné snížení spotřeby elektřiny (podobně jako u teploty topné vody). Navíc je nutno zohlednit, že zemní kolektor nebo vrt je skutečnosti sluneční kolektor se špatnou účinností a velkou kapacitou. Jejich nabíjení probíhá v letním období a pokud dochází k celoročnímu vybíjení na ohřev teplé vody, může dojít k jejich vyčerpání v zimě. Nebo tento fakt je nutno zohlednit zvětšením plochy kolektorů nebo délky vrtů.
Kolik s tepelným čerpadlem protopím, ušetřím?
To se bude lišit v každém domě, obecně se dá říci, že ušetříte jen málo proti uhlí a dřevu. Tam ušetříte zejména práci a spoustu času, špíny a prostoru. Oproti plynu už budou provozní náklady s tepelným čerpadlem významně nižší a proti vytápění elektřinou bude rozdíl obrovský. Navíc nebudete potřebovat revize kotle a komína.

Obecně opět bude výhodnější tepelné čerpadlo se špičkovými parametry, invertorovým kompresorem typu scroll a chladivem R290.

Obsahuje cena montáže i napojení na topný systém a na rozvod TUV?
U nás ano. V konkurenčních nabídkách je sice často položka montáž, ale napojení tepelného čerpadla k rozvodům topné vody a teplé vody neobsahuje. U nás ano.

DOTAČNÍ PROGRAMY

KOTLÍKOVÉ DOTACE
AŽ 127.500 Kč

Tepelná čerpadla ACOND splňují podmínky Kotlíkových dotací. dotační program má být otevřený opakovaně v celé ČR.

Aktuální informace o dosažitelných dotacích Vám rádi předáme na čísle 602 265 338 nebo vyplňte svůj email do formuláře níže.

NOVÁ ZELENÁ
ÚSPORÁM

Tepelná čerpadla ACOND splňují podmínky dotací Nová Zelená Úsporám. Dotační program má být otevřený opakovaně v celé ČR.

Aktuální informace o dosažitelných dotacích Vám rádi předáme na čísle 602 265 338 nebo vyplňte svůj email do formuláře níže.

CHCETE INFO O NOVÝCH
DOTAČNÍCH PROGRAMECH?

Aktuální informace o dosažitelných dotacích Vám rádi předáme na čísle 602 265 338 nebo vyplňte svůj email do formuláře níže.

VŠECHNA TEPELNÁ ČERPADLA ACOND JSOU VYRÁBĚNA V ČESKÉ REPUBLICE

OCENĚNÍ

veletrh for arch

mezinárodní veletrh aqua therm

mezinárodní veletrh aqua therm

mezinárodní veletrh aqua therm

mezinárodní veletrh aqua therm

významná společnost roku

nejlepší exponát veletrhu

čestné uznání – veletrhu brno

významná společnost roku

patentová listina

osvědčení zápisu užitného vzoru

for arch – čestné uznání

Potřebujete více informací? Neváhejte si domluvit schůzku s naším odborníkem!

Pin It on Pinterest